Zabawa

Zabawa jest najważniejszą aktywnością dziecka.

Chcemy, aby dzieci miały do dyspozycji dobrej jakości, wartościowe i mądre zabawki. Na półkach znajdują się również kasztany, szyszki, orzechy, czy zwykłe kawałki drewna – wówczas najlepiej widać nieskończoną kreatywność i wyobraźnię dziecięcą.

Zwracamy uwagę na jakość muzyki, która otacza dzieci. Chętnie sięgamy po utwory muzyki klasycznej czy dobrze wykonane piosenki dla dzieci. Na przedszkolnych półkach znajdują się różne instrumenty, po które nasze dzieci chętnie sięgają.

Lubimy spędzać czas na naszym przedszkolnym placu zabaw. Nie są nam straszne pobrudzone ubrania czy ubłocone buty (mamy nadzieję, że rodzicom też).

Zabawa, to również relacje z rówieśnikami. Pomagamy dzieciom je budować, ucząc szacunku do siebie nawzajem, cierpliwości i kultury.

Cenimy sobie rodzinne spotkania i czas spędzony na wspólnej zabawie. Dlatego każdego roku, z radością i niepohamowanym entuzjazmem, organizujemy Piknik Rodzinny, który tradycyjnie odbywa się w otoczeniu pięknej i zachwycającej Dolinie Będkowskiej. A tam… sami nie wiemy, kto bawi się lepiej – rodzice, czy dzieci.