Przejdź do treści

Niebieska żabka – Przedszkole dębniki kraków – Podgórze

Nasz zespół

Nasz zespół

Założyciele przedszkola

Aleksandra Małodzińska

Z wykształcenia pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, absolwentka Szkoły Muzycznej I st. w klasie fortepianu. Pasjonatka niekonwencjonalnych metod nauczania, głównie pedagogiki M. Montessori. Inspiracji szuka również w pedagogice waldorfskiej i leśnej. Uczestniczka kursu pedagogiki M. Montessori prowadzony przez Polski Instytut Montessori.
Prowadząc przedszkole i nadając kierunek jego rozwoju, pragnie wprowadzać niesztampowe rozwiązania, aby stworzyć miejsce, które wyjdzie naprzeciw potrzebom dziecka. Prywatnie szczęśliwa mama trójki dzieci.

Łukasz Gorczowski

Z wykształcenia projektant, w życiu prywatnym tata dwójki przedszkolaków. Od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową. Tworzenie i kreowanie przestrzeni, ciekawych, nietuzinkowych obiektów jest jego pasją. Wprawdzie Przedszkole to ludzie je tworzący , a nie mury, czy budynki, jednak funkcjonalnie i bezpiecznie zaprojektowane wnętrza dają lepsze warunki do rozwoju dziecka i wykorzystania potencjału kadry.
Właśnie ta idea oraz osobiste doświadczenia i oczekiwania względem idealnego przedszkola dla własnych dzieci przyświecała przy współtworzeniu naszej placówki.

Piotr Gaszczyński

Piotr Gaszczyński

DYREKTOR

Polonista, krytyk teatralny, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Pracował w gimnazjum, gdzie uczył języka polskiego. Przez cztery lata był wychowawcą w Integracyjnym Samorządowym Przedszkolu w Przegini Duchownej. W latach 2017-2020 prowadził z sukcesami Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Św. Joanny Molli w Krakowie oraz Przedszkole „Mali Artyści”. Każdą wolną chwilę spędza w teatrach (w latach 2010-2019 publikował w „Teatraliach”), obecnie współpracuje z portalem teatrdlawszystkich.eu. Prywatnie wierny kibic Manchesteru United, pasjonat kawy z różnych stron świata.

Kadra

Paula Kierepka

Nauczyciel

Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie a także studia podyplomowe z zarządzania i przywództwa w oświacie. W pracy dąży do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, który dzięki swoim pomysłom, zdolnościom plastycznym i proponowanym aktywnościom, wywoła uśmiech na twarzach dzieci. W swojej pracy stara się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego dziecka. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi, gdyż poświęcam im całe serce i energię. Stara się nieustannie poszerzać swoją wiedzę poprzez branie udziału w różnych szkoleniach a także poprzez stałą weryfikację własnych działań. Tworzy własny fanpage z inspiracjami dla nauczycieli. Pasjonatka podróży dalekich i bliskich, lubi wycieczki rowerowe oraz górskie wyprawy.

Mariia Dudnyk

Nauczyciel

Ukończyła pięcioletnie studia na kierunku pedagogika przedszkolna na uniwersytecie w Połtawie. Kreatywna, pozytywnie nastawiona i otwarta na ludzi osoba. W swojej pracy skupia się nie tylko na intelektualnym rozwoju dzieci, ale i na podtrzymywaniu zdrowej, fizycznej aktywności przez cały dzień. W wolnym czasie zajmuje się rękodziełem i szyciem, lubi górskie wycieczki, jazdę na rowerze i taniec towarzyski.

Patrycja Klimek

NAUCZYCIEL

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jako nauczyciel w przedszkolu stara się być osobą kreatywną i energiczną. W swojej pracy stara się zwrócić szczególną uwagę na indywidualność i wyjątkowość dzieci. Prywatnie mama kilkuletniej córeczki.

Antonina Zych

POMOC NAUCZYCIELA

Studentka pedagogiki przedszkolnej. Niezwykle ciepła i serdeczna osoba. Poprzez swoją pracę w przedszkolu pragnie przekazać dzieciom zamiłowanie do aktywnych i kreatywnych zabaw. Wierzy, że każdy ma w sobie małego artystę i że uda jej się go wydobyć z dzieci, którym towarzyszy w dorastaniu”

Katarzyna Pragacz

POMOC NAUCZYCIELA / PSYCHOLOG

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i trenerka TUS. W pracy dąży do tego, by zauważać indywidualne potrzeby dzieci i umożliwiać ich realizację w grupie. Kieruje się troską i chęcią zbudowania relacji. Interesuje się edukacją alternatywną. W wolnych chwilach lubi zwiedzać ciekawe miejsca (zwłaszcza kawiarnie i pączkarnie), jeździć na rolkach i rowerze.

Marta Głąb

PSYCHOLOG

Ukończyła studnia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowo logopedię. Doświadczenie zdobywała pracując w szkołach i przedszkolach, na co dzień jest psychologiem w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce. Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości oraz wychowania bez nagród i kar. Stara się wspierać rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji z dzieckiem opartej na szacunku i zaufaniu. Posiada uprawnienia do prowadzenia warsztatów w ramach „Szkoły dla Rodziców”. Prywatnie mama dwójki dzieci. Nocami szyje na maszynie oraz przygotowuje pomoce na zajęcia. 

Agnieszka Szumańska

PSYCHOLOG

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukatorka Pozytywnej
Dyscypliny i trenerka TUS. Pracę z dziećmi i rodzicami opiera m.in. na nurtach: NVC
(Porozumienie bez Przemocy), rodzicielstwa bliskości, pedagogiki Agnieszki Stein, Jaspera
Juula, pedagogiki Montessori. Szacunek, zaufanie i wrażliwość to według niej filary relacji
z dziećmi. Z zamiłowania aktorka teatru amatorskiego i wokalistka. Prywatnie mama Janka.

Daria Choma

LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku filologia polska, specjalizacja logopedia. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu neurologopedii z elementami surdologopedii. Uczestniczka wielu kursów, szkoleń, a także sympozjów logopedycznych. Miłośniczka podróży, wycieczek górskich oraz dobrej muzyki.

Agnieszka Stankiewicz

POMOC PRZEDSZKOLNA

Z wykształcenia fryzjerka, kochająca zwierzęta i dzieci. Mama kilkuletniej córeczki. Interesuje się sportem

Joanna Saczek-Radomińska

POMOC PRZEDSZKOLNA

Życie zawodowe wiąże z dziećmi, które kocha najbardziej. Prywatnie mama Julka i Hani. W wolnym czasie preferuje długie spacery na łonie natury a także dobre książki i podcasty.

Teresa Bańbuła

pani sprzątająca

Marcelina Własiuk

J. Angielski

Małgorzata Piotrowicz

Rytmika

Andrzej Okulicki i Jakub Barut

Gimnastyka i Basen

Filip Nowak

Tańce